29.04.2015
Обновлено: 28.12.2015
0 Компьют. безопасность, Администрирование

Як заблокувати сайт

Содержание:

Чим активніше розвивається Інтернет, тим актуальніше стає питання про заборону доступу до деяких його ресурсів. Наприклад, в офісі для оптимізації робочого часу, керівництво вимагає заблокувати сайти соцмереж, а вдома, щоб зробити перебування дітей в всесвітній мережі, батьки вирішують заблокувати порно сайти.Крім того, відвідування певних категорій веб-ресурсів може привести до зараження комп’ютера вірусами.

як заблокувати сайт

Існує декілька способів, як заблокувати сайт. Пропонуємо розглянути кожен із них варіант заборони доступу на певні ресурси:


Спосіб 1. Створення фіктивного DNS-запису

На комп’ютері, з якого здійснюється вихід в Інтернет редагується текстовий файл hosts. Він знаходиться в папці c:\windows\system32\drivers\etc\. Цей файл містить список DNS-імен сайтів, до яких блокується доступ.

Мінус такого способу в тому, що механізм працює лише на одному комп’ютері. Якщо в мережі їх декілька, то редагувати файл hosts доведеться на кожному. Варто пам’ятати, якщо сайт має кілька дзеркал, наприклад соцмережа «Однокласники» — www2.odnoklassniki.ru, www3.odnoklassniki.ru. Це означає, що для кожного дзеркала треба окремий запис в файлі hosts.

Спосіб 2. Блокування по IP-адресі

На комп’ютері, з якого здійснюється вихід в мережу Інтернет або на Інтернет-шлюзі створюється список IP-адрес ресурсів, доступ до яких потрібно заборонити. Доступ до цих IP-адрес блокується за допомогою програмного файрвола або засобами апаратного шлюзу.

Цей метод досить ефективний, але має недолік. Неможливо заблокувати сайт по частині його імені, наприклад, Вконтакті по слову vkontakte.

Спосіб 3. Налаштування проксі-сервера

Метод базується на налаштуванні програмного забезпечення проксі-сервера (наприклад, Squid або SquidNt) в якому створюються «чорні списки» заборонених для відвідування ресурсів. В результаті небажані слова в адресах сайтів, закритих для перегляду, виявляються.

Недолік такого способу блокування сайту в необхідності примусового налаштування браузерів на клієнтських комп’ютерах для використання проксі-сервера. Також варто звернути увагу на те, щоб користувачі не користувались Інтернетом без проксі-сервера.

Тепер ви знаєте, як заблокувати сайт та зможете самостійно заборонити доступ до порно сайтів, соцмереж та інших небажаних ресурсів.

Советы Экспертов
Я готов выполнить Ваше задание!
logo

Не нашли ответа на свой вопрос? - Задайте его эксперту!

* Поля, обязательные для заполнения
*