30.04.2015 0 Компьют. безопасность, Администрирование

Як видалити з сайту вірус: першочергові дії

Проблема зараження сайту вірусами дуже актуальна, адже зловмисники придумують все більше способів використати ваш ресурс для незаконних дій. Пропонуємо розібратись, як видалити з сайту вірус і захистити свій контент.

як видалити з сайту вірус

Як дізнатись, що ресурс зазнав вірусної атаки? Сигналами про наявність загрози для сайту є:


  • Сповіщення антивірусної програми при вході на ресурс;
  • Скарги користувачів на некоректну роботу чи віруси;
  • Редиректи, JS-помилки, завантаження стороннього контенту та будь-яка нестандартна поведінка ресурсу;
  • Сторонні елементи чи зміни в вихідному коді;
  • Перешкоджання входу на ресурс браузером та пошуковими системами, їхні попередження про небезпеку;
  • Втрата ресурсом позицій в пошукових системах.

Як видалити з сайту вірус: Покрокова інструкція

як видалити з сайту вірус

Крок 1.

Перевірте, чи не заражений вірусом комп’ютер. Для цього можна використати безкоштовні утиліти AVZ, CureIt, Clam. Потрібно провести повну перевірку комп’ютера на наявність вірусів, а при виявлені – негайно їх видалити. Якщо цього не зробити, всі наступні дії можуть бути марними.

Крок 2.

Змініть паролі доступу MySQL, FTP, ssh в налаштуваннях хостингу, використовуючи браузер Opera чи Firefox. Можливо, для цього знадобиться допомога техпідтримки. Сьогодні для більшості відомих вірусів достатньо зміни пароля FTP. Це не дозволить небезпечній програмі знову проникнути на сайт.

Крок 3.

Щоб видалити з сайту вірус, треба прибрати код шкідливої програми з скриптів сайту або його бази даних. Код вірусу часто виглядає як iframe, який не має відношення до вашого сайту або підозрілий Javascript. Елементи які завантажують сторонні адреси, зазвичай знаходяться ближче до кінця сторінки (<iframe src=»http://******/» width=1 height=1></iframe>), а JavaScript містить eval та набір «безглуздих» чисел і символів 121,101,101,104,97,97,46,114 або %0a%76%61%72%20%57%64%68%3d%27%64%65%39%33%36%66.

Деякі автори шкідливих програм дуже винахідливі, тому обов’язково після того, як видалите в сайту вірус, переконайтесь в відсутності небезпечних кодів на всіх сторінках ресурсу. Для цього використовуйте Opera чи Firefox з відключеним JavaScript.

Александр
Я готов выполнить Ваше задание!
logo

Не нашли ответа на свой вопрос? - Задайте его эксперту!

* Поля, обязательные для заполнения
*